Laseroterapia jest jednym z wielu zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej. Wykorzystywana jest między innymi do usuwania blizn, zmniejszania widoczności rozszerzonych naczynek krwionośnych, usuwania zmarszczek, usuwania przebarwień skóry oraz redukcji cellulitu. Dzięki skupieniu wiązki światła na wybranej części ciała, możliwe jest dokładne i precyzyjne działanie na wybrane tkanki, co zwiększa skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu.
Laserem frakcyjny, nieablacyjny, wyposażony w diodę laserową. Długość światła laserowego w urządzeniu to 1470nm, a maksymalna moc wyjściowa 2W, urządzenie przeznaczone jest do nieablacyjnego resurfacingu skóry. Laser działa na zasadzie “dziurkowania” skóry za pomocą skupionej wiązki laserowej, co w konsekwencji prowadzi do regeneracji i przebudowy skóry. Punkty są równomiernie rozmieszczone z możliwością dostosowania odległości miedzy nimi od 0,8 do 4mm. Energia dostarczana do skóry w jednym punkcie może być regulowana od 10mJ do 50mJ. Głowica lasera pozwala pracować na dużych obszarach zabiegowych, ale również umożliwia dostosowanie wypełnienia okna zabiegowego do okolic mniejszych i trudno dostępnych. Zaprojektowany specjalnie do zabiegów, które nie wymagają czasu rekonwalescencji.
Lasery frakcyjne, nieablacyjne działają na skórę z niedoskonałościami poprzez skupienie światła na głębszych warstwach skóry, aby rozbić, uszkodzić tkankę bliznowatą bez czasu rekonwalescencji w odróżnieniu do procedur bardziej agresywnych np. laserów ablacyjnych. Uszkodzenie termiczne, skierowane na tkankę i główny chromofor- wodę, która wydala ciepło, jest źródłem i najprawdopodobniej indukuje odpowiedź zapalną z podwyższoną regulacją cytokin i proliferacją fibroblastów. Późniejsze odkładanie się kolagenu w skórze właściwej w konfiguracji równoległej odpowiada za poprawę kliniczną odnotowaną kilka miesięcy po zakończeniu leczenia laserami frakcyjnymi, ablacyjnymi.